Hemen Ulaşın
me@melikeguray.com

Hemen İletişime Geç

  Terapi İhtiyaçlarınız İçin Yazın

  Başlıca Hizmetler

  Kişilik ve Zeka Testleri

  Görüşmelerimiz süresince uyguladığımız testlerin dışında sadece psikolojik test hizmetlerimizden yararlanmak için de başvurabilirsiniz.

  Melike Guray - Turkish Therapist in London UK | Turkish Therapy Near Me

  CBT ile Kilo Kontrolü

  Diyet, fiziksel aktivitenin arttırılması gibi yaşam biçiminde yapılan değişimlerin bilişsel-davranışçı müdahalelerle birleştirilmesi tedavi etkinliğini arttırmakta ve ulaşılan kilonun kalıcılığını sağlamaktadır.

  Turkish Therapist in London UK , Therapy London UK , Therapy Near me

  İlişki Terapileri

  İlişkilerindeki problemler çözme becerisi kazanan çiftlerin hem bireysel psikolojik süreçleri iyiye gitmekte hem de işyerinde ve sosyal çevrelerindeki ilişkileri iyiye gitmektedir. Ayrıca fiziksel rahatsızlıklarıyla baş etme becerilerini dahi etkilemektedir.

  Turkish Therapist in London UK , Therapy London UK , Therapy Near me

  Terapist'e Sorular

  Bireysel danışmanlık, çocuk ve ergen danışmanlığı, çift ve aile danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi ile kilo kontrolü sağlıyoruz.. Aynı zamanda kurumsal danışmanlık ve psikoloji uzmanlarına mesleki eğitimler vermekteyim.

  Görüşmelerimiz Londra merkezli ofisimizde birebir danışanlarımızı kabul ediyoruz ayrıca dünyanın her yerine online terapiye hizmeti veriyoruz.

  Bir seans ortalama 50 dakikadır. Çift ve aile danışmanlıklarında bu sure 1,5 saat kadardır.

  Sosyal izolasyondaki kişiler, Kişilerarası ilişkilerini geliştirip yaşam kalitesini arttırmak isteyen profesyoneller, ilaç kullanan ve psikolojik danışmanlıkla iyileşme süresini hızlandırmak isteyen kişiler, aile ilişkilerinde sorun yaşayan çiftler, dikkat ve motivasyon konusunda kendilerini eksik hisseden öğrenciler, yani terapi herkes içindir.

  Kişiden kişiye değişmekle birlikte fikir sahibi olmanız için söyleyebilirim ki ortalama bir bilişsel davranışçı terapi süreci 8-12 seans arası sürer.

  Birçok danışan eğer güvenerek ve inanarak seanslara devam eder ve seans dışı zamanlarda önerilen teknikleri her gün gündelik yaşamlarında kullanırlarsa 4-5 seans sonra belirtilerinde bir azalma farketmeye başlar. Aynı zamanda uygulanan psikolojik testlerde objektif olarak birkaç hafta içinde düşme gerçekleşir. Özetlersek kendisini daha iyi hissetmeye başlar.

  İlk görüşmede terapistiniz sizinle birlikte seanslar esnasında üzerinde durmanız gereken noktalar belirleyip o doğrultuda ilerler. Yapmanız gereken şey harekete geçerek ilk randevuyu almak!

  Covid-19 döneminde yüzyüze olan tüm terapilerimizi online olarak gerçekleştiriyoruz. Ertelemeden ilk randevunuzu web sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz!

  Hizmet alacağınız kişinin ruh sağlığı uzmanı (psikolog, psikoterapist, psikolojik danışman, psikiyatrist) olması gerekir. Ulusal ve Uluslararası kurumlarda bir karşılığı olmayan sertifika programları sahibi yaşam koçları psikolojik danışmanlık yapmak için yetkin değillerdir.

  Tecrübelerimiz gösteriyor ki yüzyüze Terapi ile Online Terapinin etkinliği arasında ciddi bir fark yoktur. Bugün online terapiyi etkin bir biçimde kullanmakta ve verim almaktayız.

  Terapistiniz sizi iyileştirmekle görevlidir. Arkadaşınız ise eksik ve yanlışlıklarınızla sizi kabul edip desteklemekle… Terapistiniz size objektif yaklaşır.

  İnsan duyguları değişkendir. Hayatın doğal akışında güzellikler olduğu gibi üzüntüler de olur. Eğer üzüntüler günlük işlerinizi yapmaktan sizi alıkoyuyorsa, sosyal ve aile iilişkilerinize zarar veriyora ve problemlerinizi çözümsüz görüyorsunuz terapiye başlamanızı tavsiye ederim.

  Sosyal izolasyon ve self karantina sürecinde imkanı olan her bireyin online psikolojik danışmanlık almasını tavsiye ederim.

  Uzman Klinik Psikolog bir ‘psikiyatrist’ değil, ‘psikoterapist’tir. Psikiyatrik ilaç tedavisi veya tıbbi bir uygulama yapmamaktadır fakat ekibimizdeki Profesör Doktor Psikiyatristimiz ilaç ve tanı koyma ile alakalı sizlere yardımcı olacaktır.

  Her psikoterapistin tarzı farklıdır. Uzmanınız Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemi ile bahsi geçen yöntemden farklı olarak öncelikle kişinin güncel sorunlarına odaklanır, süre olarak daha sınırlı, ve daha çok sorun çözme hedeflidir. Ancak sadece başvuranların güncel sorunlarını çözmez aynı zamanda bütün yaşamları süresince sorunlarını çözmekte kullanabilecekleri özel bir takım beceriler de öğretir. Bu beceriler çarpık düşünceleri saptamak, inançlarını değiştirmek, çevreyle yeni ilişkiler kurmak ve davranış değişikliğidir.